а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

паноптикум

мн. паноптикуми
Вид збор: Именка, машки род
Музеј во кој се изложени восочни фигури на знаменити личности и на разни реткости.
Англиски: panopticon
FlexiMac
 менување на македонски глаголи