а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

панама

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
1. Вид памучен штоф.
Англиски: panama Албански: panamë
2. Вид летна шапка.
Англиски: panama hat Албански: kapelë vere
FlexiMac
 менување на македонски глаголи