а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пагинира

пагинират
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Обележи, обележува страница со број на книга или на ракопис.
Англиски: paginate
Примери:
Четвртата тетратка ја напишал со кирилично писмо, но не ја пагинирал.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи