а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

очебиен

очебијни
Вид збор: Придавка
очигледен
Англиски: obvious
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Сепак, пред очебијната аргументација мораше да прифати дека ситуацијата е драматично влошена.
Изведенки
очебијно прил.
Пример: Така и се дојде до она што е очебијно.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи