а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

офка

Види и: офне (св.)
офкаат
Вид збор: Глагол, несвршен
офне
Англиски: moan
Изведенки
офкање ср.
мн. офкања
FlexiMac
 менување на македонски глаголи