а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отфрлува

отфрлуваат; отфрлувал; отфрлувала; отфрлуван; отфрлувајќи
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 13691
отфрли
Англиски: reject
Примери:
Ги отфрлува неоснованите обвинувања.
Изведенки
отфрлување ср.
(едн.)