а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отсечно

Вид збор: Прилог
отсечен
Англиски: decisive
Примери:
Потоа отсечно замавна со раката.
Тој отсечно и остро нареди.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи