а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отсекогаш

Вид збор: Прилог
Од најстари времиња, од памтивека.
Англиски: always
Примери:
Сите луѓе отсекогаш краделе.
Отсекогаш бил добар.
Песната отсекогаш го олеснувала трудовиот процес.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи