а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отсега

Вид збор: Прилог
Од овој момент во иднина, натаму.
Англиски: from now on
Примери:
Досега ти попуштав, но отсега нема да го правам тоа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи