а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отрувачка

мн. отрувачки
Вид збор: Именка, женски род
1. отрувач
Англиски: poisoner Албански: helmuese
2. отров
Англиски: poison Албански: helm
Употреба: Медицина
3. труење
Англиски: poisoning Албански: helmim
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи