а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отповик

мн. отповици
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 52483
Отповикување, повлекување, смена на некого од функција, од задача и cл.
Англиски: recall