а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отповиковен

отповиковниот
Вид збор: Придавка
Со што се отповикува.
Примери:
Претседателот ги прима акредитивните и отповиковните писма на странските дипломатски претставници.