а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отпакува

отпакуваат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 40278
Извади од пакет.
Англиски: unpack
Примери:
отпакува картон
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК