а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отепувачка

мн. отепувачки
Вид збор: Именка, женски род
1. отепување
Англиски: killing Албански: vrasje
Примери:
Парите се отепувачка.
2. Убиство, насилна смрт.
Англиски: murder Албански: vrasje
FlexiMac
 менување на македонски глаголи