а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

особено

Вид збор: Прилог
Ранг: 366
посебно, специјално
Англиски: especially
Примери:
Тој особено се интересира за животот на село.
Момчето го засака особено поради неговата чесност.
Особено се истакнуваат неколку ученици.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК