а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

осмислено

Вид збор: Прилог
На осмислен начин.
Англиски: thought out
Примери:
На проблемот му пристапи осмислено.
Ако се примени овој метод плански и осмислено, може да даде добри резултати.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи