а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

оригиналничи

оригиналничат
Вид збор: Глагол, несвршен
Прави нешто необично, интересно, невообичаено, за да се покаже како оригинален.
Употреба: Разговорно
Изведенки
оригиналничење ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи