а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

оргулар

мн. оргулари
Вид збор: Именка, машки род
1. Човек што изработува, прави оргули.
Албански: organist
Употреба: Музика и танц
2. Човек што свири на оргули.
Англиски: organist Албански: organist
Употреба: Музика и танц
FlexiMac
 менување на македонски глаголи