а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

општочовечки

општочовечкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 20629
Што е општ за сите луѓе.
Англиски: human
Примери:
Основните еколошки, цивилизациски, културни и општочовечки норми.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК