а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

опозициски

опозицискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 24679
опозиционен
Англиски: oppositional
Употреба: Политика
Примери:
опозициски кадри
опозициски партии
опозициски лидер
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК