а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

онлајн

Вид збор: Придавка
Ранг: 21894
Вклучен во мрежа, поврзан со Интернет.
Англиски: online
Употреба: Неменлив збор
Примери:
онлајн издание
Изведенки
онлајн прил.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи