а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

онесвестен

онесвестени
Вид збор: Придавка
Ранг: 10498
Без свест, што изгубил свест.
Англиски: unconscious
Употреба: Медицина
Изведенки
онесвестеност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи