а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

омрлушен

омрлушениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 26517
Што е изнемоштен, омлитавен, снеможен.
Примери:
Омрлушени глави.
Изведенки
омрлушеност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи