а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

омаѓоса

омаѓосат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 44991
маѓепса
Англиски: enchant
Изведенки
1. омаѓосува несв.
омаѓосуваат
2. омаѓосување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи