а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

окупациски

окупацискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 32245
Што се однесува на окупација.
Примери:
Окупациски патроли.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи