а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

окултизам

окултизмот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 32564
Мистично учење за таинственото, натприродното, мистичното во природата и во човекот.
Англиски: occultism
FlexiMac
 менување на македонски глаголи