а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

окултен

окултниот
Вид збор: Придавка
Што е таинствен, прикриен, мистичен.
Англиски: occult
Примери:
Окултно крвавење.
Окултен мотив.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи