а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

окер

Вид збор: Придавка
Ранг: 24794
За боја – темно - жолта кон црвеникаво.
Англиски: ocher
Примери:
Окер палто.
Окер картон.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи