а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одјава

одјаваа
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 29668
Замине со јавање.
Примери:
Одјава во мугрите и повеќе не се врати.