а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одѕив

Види и: одзив (м.)
одѕивот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 15028
1. ехо, одек
Англиски: echo Албански: jehonë, eho
2. реакција
Англиски: response Албански: reagim, përgjigje
Примери:
Масовен одѕив кај граѓаните.