а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одред

Вид збор: Прилог
Ранг: 29400
Сите, се со ред, се без разлика, без исклучок.
Примери:
Ги претресоа одред.
Виновникот не го најдоа, па ги казнија сите одред.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК