а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одоко

Вид збор: Прилог
Ранг: 55624
Приближно, оценето со поглед, неоценето на соодветен начин, неизмерено со соодветно средство за мерење.
Примери:
Имаше дваесет луѓе, одоко кажано.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК