а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

оддолу

Вид збор: Прилог
Ранг: 17254
Од долната страна.
Примери:
Оддолу се слушаа гласови.
Бршленот го покриваше целиот ѕид оддолу, па до таванот на терасата.