а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одбир

мн. одбири
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 53676
1. избор, одбирање
Англиски: selection Албански: zgjedhje
2. Тоа што е одбрано, резултат од одбирање.
Англиски: choice Албански: zgjedhje