а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

оданочлив

оданочливи
Вид збор: Придавка
Што може да се оданочи.
Англиски: taxable Албански: i tatueshëm
Употреба: Економија
Примери:
Оданочливи производи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК