а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ова-она

неопр.
Вид збор: Заменка
Разни нешта, неопределено што.
Примери:
Купив ова -
она и ги потрошив парите.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи