а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

објективистички

објективистичкиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на објективизам и на објективист.
Примери:
Објективистички третман.
Изведенки
објективистички прил.
Пример: Одделни појави ги објаснува наполно објективистички.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи