а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

образовен

образовни
Вид збор: Придавка
Ранг: 11386
Што се однесува на образование.
Англиски: educational
Употреба: Образование
Примери:
Образовен процес.
Образовни цели.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи