а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

обр!

Вид збор: Извик
Извик што се употребува за викање на коњите при вршење жито на гумно за да одат во спротивен правец од јажето што е завиткано околу стожерот.
Изведенки
обррр! изв.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи