а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нотен

нотни
Вид збор: Придавка
Што се однесува на нота.
Употреба: Музика и танц
Примери:
нотен знак
нотен запис
нотна тетратка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи