а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нострифицира

нострифицираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Признава валидност на документ.
Англиски: nostrificate
Употреба: Административен термин
Примери:
нострифицира диплома
FlexiMac
 менување на македонски глаголи