а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ноншалантен

ноншалантниот
Вид збор: Придавка
Што не се вознемирува лесно.
Англиски: nonchalant
Примери:
ноншалантен однос
Изведенки
1. ноншалантно прил.
Пример: Одмавна со раката ноншалантно.
2. ноншалантност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи