а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ножарски

ножарскиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на нож и на ножар.
Албански: thike, thikash
Употреба: Економија
Примери:
ножарска работилница, ножарски занает
FlexiMac
 менување на македонски глаголи