а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ногари

Вид збор: Именка, множина
Дрвени или метални држачи на кои нешто се става за обработка или со друга намена.
Англиски: stand
Примери:
Ногари за сечење дрва.
Ногари за дрвен кревет.
Ногари за сликање.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи