а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

новодоселен

новодоселени
Вид збор: Придавка
Што е ново доселен.
Примери:
новодоселени гласачи
Изведенки
новодоселеник м.
мн. новодоселеници
FlexiMac
 менување на македонски глаголи