а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

новичок

новичкиот
Вид збор: Придавка
1. нов
Англиски: new
Употреба: Деминутив
2. Сѐ уште нов, не сосема нов.
Англиски: new
FlexiMac
 менување на македонски глаголи