а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нити

Види и: ни (чест.)
Вид збор: Честичка
ни, ниту
Англиски: neither
Примери:
Не рече нити збор.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи