а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

никаков

мн. никакви
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 29995
никаквец
Англиски: bastard Албански: bastard
Употреба: Вулгарно , Разговорно
Примери:
Каде се парите, бре, никаков!
Ти ли ќе ми кажеш, бре, никаков!
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК