а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нивелација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 55397
1. Резултат од нивелирање.
Англиски: levelling Албански: nivelizim
2. Постапка на нивелирање.
Англиски: levelling Албански: nivelizim
Изведенки
нивелациски прид.
нивелацискиот