а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нечувствителен

нечувствителниот
Вид збор: Придавка
Што не е чувствителен.
Англиски: insensitive
Примери:
нечувствителен човек, нечувствителна кожа
Изведенки
нечувствителност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи